Pomoc dla Pawła

08-02-2019

„Każdy ma coś, co może dać innym”

Barbara Bush

To, że na świecie jest wielu ludzi potrzebujących, wiemy doskonale. Wiemy też, jak kruche jest życie ludzkie. Jedna sekunda może zaważyć na tym, czy wrócimy do domu cali i zdrowi. Czasem niestety nasz powrót może się przedłużać. Tak też się stało w przypadku rodzica jednego z naszych kolegów z ZSP4. Usłyszeliśmy o tragedii, która dotknęła jego rodzinę i postanowiliśmy odpowiedzieć na prośbę pomocy.

Nie mamy niestety możliwości cudownego przywracania do zdrowia, ale możemy spróbować dać lekarzom coś, co pomoże w leczeniu innych. W ramach akcji „Pomoc dla Pawła” we współpracy z ZSP4 na terenie naszej szkoły zorganizowaliśmy akcję krwiodawstwa. Jest to najprostsza forma niesienia pomocy potrzebującym, a jednocześnie najbardziej potrzebna. Nasi uczniowie, Jak zwykle, bardzo aktywnie włączyli się w to zadanie i mimo wielkiego strachu przed igłami dzielnie walczyli dla dobra drugiego człowieka. W trakcie tej akcji pobrano krew od 29 osób, które stawiły się  w naszej szkole. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że udało nam się zachęcić, aż tyle osób do pomocy, mimo bardzo szybko organizowanego wydarzenia. Cieszymy się, że chociaż tak możemy wesprzeć innego człowieka. Sami byliśmy w podobnej sytuacji parę lat temu i wiemy, jak ważna jest postawa innych.

Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli, w tym gronu pedagogicznemu CKZIU za wielką wyrozumiałość. Z całego serca życzymy Panu Pawłowi szybkiego powrotu do zdrowia.

PSP

Ilość odsłon: 1135

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.