Pożegnanie absolwentów 2022/2023

10-05-2023

 „Czas szybko mija- coś się kończy, żeby coś mogło się zacząć”– tymi słowami dyrektor szkoły Simona Smugowska powitała absolwentów roku 2022/2023 na uroczystej akademii w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie. Wiele ciepłych słów skierowała do uczniów wspominając, że spotkali po raz pierwszy w 2019 roku w murach szkoły, w CKZiU. Wtedy to wzajemnie się poznawali. ”My poznawaliśmy Was, naszych nowych uczniów, a Wy – grono pedagogiczne. Razem budowaliśmy fundament na przyszłość. Wiedzę, którą zdobyliście w naszej szkole w technikum, musicie wykorzystać w Waszej dalszej drodze. Proszę Was o to, abyście pamiętali o tym, że każdy z Was ma prawo do popełniania błędów. Najważniejsze jest jednak wyciągnięcie z tych sytuacji odpowiednich wniosków. Konsekwentne działania to czas na dorosłe życie pełne słońca dobrych i złych chwil. Pamiętajcie o tym, że każdy z nas, idąc przez życie musi patrzeć w cztery kierunki:

– przed siebie – aby widzieć dokąd idzie,

– za siebie – aby pamiętał skąd pochodzi,

– pod nogi – aby nikogo nie podeptać,

– rozglądać się wokół siebie – aby, zobaczyć kto idzie obok nas w trudnych chwilach naszego życia…*

Technikum to najtrudniejsza szkoła ponadpodstawowa, a Wy dzisiaj jesteście naszymi reprezentantami. To tutaj w murach naszej szkoły zdobyliście wiedzę i doświadczenie. Wykorzystajcie to w Waszej przyszłości.”

Uczniowie, dziękując nauczycielom wyrażali wdzięczność za możliwość bycia „cząstką w zespole, z niego płynie nasza siła”*. Użyli słów znanego poety mówiąc, że przemowy są trudne, a oni dziś wkraczają w dorosłość. Szykują się do ważnych egzaminów i mają świadomość, że krytyka szkoły to krytyka też nas abiturientów tej szkoły, a wszyscy nauczyciele i my – to zespół, w którym przyszło wspólnie pracować.

W akademii uczestniczyli przedstawiciele Rady Rodziców, którzy przekazali swoje podziękowania dla Grona Pedagogicznego, a Pani dyrektor Simona Smugowska podziękowała w imieniu społeczności uczniów i nauczycieli za owocną kilkuletnią współpracę z przedstawicielami Rady Rodziców, których dzieci są w tym roku absolwentami.

Nasi partnerzy – przedstawiciele firmy TAURON Wydobycie S. A.- ufundowali 10 nagród dla najlepszych techników mechatroników i techników elektryków w ramach realizacji umowy patronackiej. Natomiast firma „Philogic”, z którą Centrum rozpoczyna szerszą współpracę,  ufundowała nagrody dla najlepszego technika automatyka i technika mechatronika,  a jej przedstawiciel p. Joanna Grochal, kierownik projektu ds. marketingu i administracji,  skierowała wiele ciepłych słów do naszych absolwentów.

Grono Pedagogiczne- jak co roku- wręczyło statuetki dla najlepszych absolwentów/absolwentek naszej szkoły. W tej edycji absolwentką Technikum nr 5 została  Julia Pasternak, absolwentką Technikum nr 6 została Emilia Gregorczyk i absolwentem Technikum Energetycznego został Arkadiusz Lechwar.

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak życzyć tegorocznym absolwentom połamania piór i podążania do celu wytyczoną przez nich drogą. Powodzenia!

A. Kozub

Akademię przygotowali:

Klasa IV d T6 Joanna  Margielewska-Gromadka

Klasa IV d T5 Barbara Guja

* źródło: cytat ze strony https://zszywka.pl/p/kazdy-z-nas-idac-przez-zycie-musi-p-25140568.html

*„Pieśni- K.I. Gałczyński

Ilość odsłon: 1216

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.