Poznaj zawód technik grafiki i poligrafii cyfrowej – fotorelacja

21-02-2022

Fotorelacja ze spotkania w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej im. Józefa Lompy filia w Jaworznie

Poznaj zawód technik grafiki i poligrafii cyfrowej

Wykład i warsztaty – poznanie przez działanie

5 lutego o godzinie 10.00, w ramach cyklicznych spotkań przybliżających kierunki kształcenia w CKZiU w Jaworznie, odbyły się warsztaty graficzno-poligraficzne poprzedzone wykładem o kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej, tworzeniu publikacji oraz współpracy z drukarniami.

Zaangażowanie uczestników było wyjątkowe, bowiem po wykładzie i prezentacji przykładów wydruków, każdy miał okazję wykonać małą grafikę w technice druku wypukłego – linoryt.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość nakładania farby drukarskiej i odbijania matryc pod dociskiem mini prasy graficznej. Do wykonania odbitek ustawiła się długa kolejka chętnych. Każdy chciał mieć swoją odbitkę. Można też było zobaczyć, jak wygląda sito do serigrafii.

Co zrobić z samym wydrukiem?

Uczestnicy mieli możliwość skorzystania z urządzeń szkoły, żeby przygotować prostą publikację. Wykorzystali zatem: gilotynę (krajarkę jednonożową), bindownicę (do podziurkowania i połączenia kartek ze sobą), mogli też używać kostek introligatorskich i innych materiałów i narzędzi do wykończenia.

Zainteresowanie uczniów klas VIII przeniosło się również na działanie w domu. Niektórzy po powrocie dokończyli prace i przysłali nam zdjęcia z efektu końcowego.

Mamy też pierwszy przypadek prezentacji własnej twórczości po naszych spotkaniach.

Chcemy zatem podzielić się z Wami nie tylko efektami warsztatów, ale też za zgodą uczestniczki – Martyny Mika i jej rodziców – pokazujemy prace malarskie młodej artystki.

Gratulujemy i zachęcamy innych do dzielenia się z nami swoimi zainteresowaniami.

CKZiU promuje talenty!

 

A oto prace Martyny Miki, uczestniczki warsztatów w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Lompy filia w Jaworznie w ramach spotkań dla ósmoklasistów organizowanych przez CKZiU w Jaworznie. Spotkanie odbyło się 5 lutego 2022 r. „Poznaj zawód technik grafiki i poligrafii cyfrowej”.

SN

Ilość odsłon: 770

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.