Spotkanie autorskie z Ewą Nowak

18-10-2021

Uczniowie klasy II b T6 spotkali się z autorką 6 października 2021roku w murach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie.

Lecznicze właściwości mają nie tylko czynności związane z różnymi formami zapisu myśli. Ważną rolę dla polepszenia samopoczucia, utrzymania równowagi psychofizycznej odgrywa także czytanie literatury. Na ważne i często trudne tematy łatwiej rozmawiać poprzez przykłady fikcyjnych bohaterów a o sprawach szczególnie istotnych dla młodego człowieka, zarówno współcześnie jak i w przeszłości, pisze w swoich tekstach Ewa Nowak. Autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży podpowiada jak sobie radzić w domu w szkole w dobrych i złych chwilach, Jak rozmawiać z przyjaciółmi i z rodzicami. Odnosi się do wartości takich jak uczciwość, szczerość wobec siebie i innych, przyjaźń, miłość i szacunek dla drugiego człowieka. Jej książki cechuje intelektualny humor połączony z celnością opisów rzeczywistości.

Wydarzenie zorganizowano w związku z realizacją trzeciej edycji projektu o nazwie „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Agnieszka Kozub

 

Ilość odsłon: 578

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.