Światowy Dzień Zdrowia

09-04-2017

7 kwietnia w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia.

Hasłem przewodnim tegorocznej  kampanii jest Depresja- porozmawiajmy o niej.

Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk i mieszkających we wszystkich krajach. To choroba charakteryzująca się uporczywie utrzymującym się uczuciem smutku, utratą zainteresowania czynnościami, które na ogół sprawiają chorej osobie przyjemność.  

U osób cierpiących na depresję występują następujące objawy: brak energii, zmiana apetytu, dłuższy lub krótszy sen, stany lękowe, trudności z koncentracją, niezdecydowanie, niepokój, poczucie bycia bezwartościowym, poczucie winy i beznadziei, myśli o samookaleczaniu lub myśli samobójcze.

Depresja jest czymś, co może zdarzyć się każdemu. Nie jest oznaką słabości. Depresję można leczyć za pomocą psychoterapii, leków przeciwdepresyjnych lub obu tych metod jednocześnie. Lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiec lub leczyć pomoże zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i może zachęcić więcej osób do szukania pomocy.

CKZiU włącza się w realizację Światowego Dnia Zdrowia  poprzez realizację w/w treści na godzinach wychowawczych oraz przygotowanie gazetki szkolnej.

Pedagodzy CKZiU

Ilość odsłon: 1011

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.