Święto Niepodległości w CKZiU

15-11-2022

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku. Święto zostało wprowadzone ustawą z dnia 23 kwietnia 1937,  następnie zniesione ustawą z 22 lipca 1945 i znów przywrócono je w okresie transformacji ustrojowej w 1989 roku.  Ot i burzliwe losy najnowszej historii Ploski w pigułce. Niemniej jest rok 2022 i Narodowe Święto Niepodległości  jest obchodzone z honorami w całym naszym kraju jak długi i szeroki, choć na różne sposoby. Jednym z nich jest inicjatywa wspólnego śpiewania hymnu narodowego, w pełnej jego wersji,  w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

W taki właśnie sposób, już od kilku lat, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie celebrujemy nasze narodowe święto. Również i w tym roku, punktualnie i symbolicznie o godzinie 11.11, zebrana w holu budynku trzeciego młodzież wraz z kadrą nauczycielską odśpiewała hymn narodowy i to z niemałym entuzjazmem, tak, iż echo głosów unisono rozbrzmiewało w całym, niemałym przecież, budynku naszej szkoły.

Dla tych, którym kolejne zwrotki hymnu polskiego nie do końca jeszcze układają się we właściwą całość, wyświetlono tekst w pełnym jego kształcie, co z całą pewnością nieco ułatwiło zadanie i dodało pewności w śpiewaniu. W końcu liczą się przede wszystkim intencje, entuzjazm i  pozytywnie rozumiane patriotyczne uniesienie, a tych cnót w czwartek, 10 listopada, w holu budynku trzeciego, równo o godzinie 11.11 z pewnością nie zabrakło.

 

Janusz Papaj

 

Ilość odsłon: 738

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.