Tydzień kina hiszpańskiego również w CKZiU

24-03-2023

W ramach Tygodnia Kina Hiszpańskiego młodzież klas 1aT5, 1bT6 oraz 2bT5 pod opieką nauczycieli uczestniczyła w projekcji filmu „SEVILLANAS DE BROOKLYN„ w reżyserii Vicente Villanueva. To dzięki uprzejmości Kina ,,Światowid” w Katowicach mogliśmy uczestniczyć w tak ważnym dla uczących się języka hiszpańskiego wydarzeniu.

„SEVILLANAS DE BROOKLYN”, to komedia w rytmie sevillanas, rozgrywająca się w stolicy Andaluzji, z Caroliną Yuste w roli głównej. Fabuła filmu opowiada o skromnej rodzinie z problemami finansowymi. Postanawiają oni udawać, że mieszkają w luksusowym domu, by wynająć pokój zamożnemu amerykańskiemu studentowi, Arielowi Brooklynowi (Sergio Momo), by ten zapłacił im wysoki czynsz. Nic jednak nie potoczy się zgodnie z oczekiwaniami, bo Ariel jest sprytny i szybko orientuje się w oszustwie. Córka klanu, Ana (Carolina Yuste), która uczy dzieci, jak tańczyć sevillanas i zna angielski, odkrywa, że Ariel robi sobie z nich żarty, ale pomimo oczywistych różnic i absurdalnych sytuacji, w których się znajdują w wyniku oszustwa, jest zmuszona żyć z nim pod jednym dachem ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Film spodobał się młodzieży, był zabawny z typowo hiszpańskim klimatem i poczuciem humoru.

Inni uczniowie , którzy uczą się w CKZiU języka hiszpańskiego, mieli również możliwość zobaczenia filmu w szkole, także w wersji oryginalnej.

Zachwyceni kulturą hiszpańską i sposobem życia w tym śródziemnomorskim kraju czekamy na kolejne spotkania z kinem hiszpańskim w ramach Tygodnia Kina Hiszpańskiego, czyli już za rok.

Katarzyna Pelc

 

Ilość odsłon: 292

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.