Wycieczka integracyjna klasy 1a Technikum nr 6

31-10-2018

Wycieczki szkolne to zawsze wielka radość dla uczniów. Nie tylko bawią, ale też pozwalają na urozmaicenie nauki oraz oderwanie się od szkolnej ławki.

W dniu 30 października 2018 klasa 1a Technikum nr 6 im. króla Jana III Sobieskiego brała udział w jednodniowej wycieczce do Krakowa pod opieką nauczycieli Katarzyny Pelc, Patrycji Stachoń – Pastuchy oraz Mateusza Bargieła. Celem wycieczki była integracja klasy, jak na pierwszą przystało oraz poznanie zabytków i nieco historii Krakowa. O godz 8.30 rano, podczas gdy inni skupieni na lekcjach w szkole, my wyruszyliśmy autokarem do Krakowa.

Podczas podróży w autokarze panowała miła atmosfera, wszyscy śmiali się, rozmawiali. Nie zabrakło śpiewu rozbawionej i pełnej energii młodzieży. O godzinie 10 byliśmy już nad Wisłą, gdzie pojawiły się pierwsze, wspólne zdjęcia. Początkowym etapem naszej wyprawy było Wzgórze Wawelskie. Na arkadowym dziedzińcu słyszeliśmy co chwilę przewodników opowiadających swoim podopiecznym historię zamku w różnych językach obcych. Mijając zabytkowe kamieniczki małymi krokami dotarliśmy do Rynku Krakowa gdzie rozbłysły kolejne lampy, aby uwiecznić na fotografii czas spędzony razem. Oczywiście integracja bez  strategii to nie integracja, dlatego też wspólne zabawy, rozmowy i gry strategiczne urozmaiciły ten czas spędzony w Krakowie.  Wycieczka „chociaż jednodniowa” dała nam wiele radości, dużo wrażeń i planów na kolejne lata wspólnej nauki i pracy.

KP

Ilość odsłon: 1052

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.