„Wydobywamy z ludzi to, co najpiękniejsze” – finał szlachetnej paczki

12-12-2018

Patrzę na to, co się dzieje, mam wrażenie, że uczestniczę w jakiejś niezwykłej przygodzie, czymś wielkim i ważnym. Czuję, że dostałam szansę, zostałam zaproszona to współtworzenia czegoś wielkiego, pomnażania dobra i wydobywania z ludzi tego, co w nich najpiękniejsze. Patrzę na naszych  uczniów i widzę na ich twarzach coś, co trudno opisać, właśnie dziś i tutaj każde jedno słowo, każdy gest, uśmiech nabiera ogromnego znaczenia. Patrzę na nich jak pąkują te wszystkie pudła j jak walczą z papierem pakunkowym i ile serca władają w to pakownie i wiem, że to, co robiliśmy przez ostanie dni nabiera znaczenia ma dla nich ogromna wartość, że czują, że to, co robią, ma głęboki sens. Dziś wydarzyła się magiczna rzecz, wiedziałam, że jest dobro, że trzeba pomagać ludziom. Jednak to wszystko było takie „książkowe”. Teraz, kiedy patrzę na nich  mam poczucie, że to nie ja, ale właśnie oni zaprosili mnie i całą szkołę do  niezwykle fascynującej przygody,  i ta podróż  jest bardzo realna, to się dzieje naprawdę.

W tym momencie toczy się historia, a my osobiście jesteśmy zaproszeni do tego, by wpłynąć na to, jak ten świat będzie wyglądał.

To niesamowite, jaką silę się i moc daje fakt, że chcemy pomagać to siła wszystkich naszych uczniów i pracowników, którzy tak mocno zaangażowali się w ten ogromny projekt. Mam wrażenie, że my zrobiliśmy mały kroczek, a reszta się dzieje…

 To cud, nawet nie umiem sobie wyobrazić, jak to się dzieje.

Nawet nie próbuję…

W sobotę i niedziele 8 i 9 grudnia 2018 odbył się finał akcji  „Szlachetna Paczka”

Był to ostatni dzwonek, aby w ten sposób sprawić komuś oczekiwany, świąteczny prezent, wystarczyło zrobić paczkę, tak jak to uczynili uczniowie naszej szkoły i sobotniego popołudnia wręczyli na ręce wolontariuszy „szlachetnej paczki „ prezenty i podarunki płynące prosto z serca dla rodziny, którą wybrali. Ten ogromny dar serca został doceniony już od pierwszego momentu, wolontariusze w imieniu swoim jak i rodziny bardzo dziękowali za okazaną pomoc i ogromne serce.

„ Szlachetna Paczka” to projekt,  który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców w tym roku ponownie połączył też uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie, którzy pokazali, że los drugiego człowieka nie jest i nigdy nie był  im obojętny. Mądra pomoc, wzrastanie i współtworzenie to idee, którymi zawsze kierowali się uczniowie naszej szkoły  i my także  nadal pragniemy to czynić. Chcemy aby każda z osób , która zaangażowała się  w pakowanie paczki dla naszej rodziny odkrywała swoją wartość, potencjał i nowe możliwości, a potem chciała dzielić się tym z innymi nie tylko ten jeden raz ale już zawsze. Wzrastanie wymaga wysiłku, i pracy nad sobą, jest pokonywaniem własnych słabości i barier.

Hasło Szlachetnej Paczki 2018,  ” Wydobywamy z ludzi to,co najpiękniejsze ” – to zachęta do wyjścia z tłumu, by wreszcie zmienić otaczający nas świat. Dążymy do świata, w którym ludzie są na siebie otwarci i życzliwi, pomagają tym, którzy znaleźli się w potrzebie. Chodzi o to, żeby przestać patrzeć na świat przez szybę z własnego ciepłego domu, ale otworzyć okno, wyjść i zaangażować się…

My już to robimy…

M.R.

Ilość odsłon: 634

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.