Wyjątkowe święto

10-03-2017

Dzień Kobiet to święto wyjątkowe, które wyrosło spontanicznie, z autentycznej potrzeby, święto obywatelskie. Co prawda jego początków można dopatrywać się w rzymskich Matronaliach, ale w istocie swój nowoczesny przekaz wzięło z protestów. Początki Międzynarodowego Dnia Kobiet wywodzą się wszak z ruchów robotniczych, protestu niezadowolonych, które wstrząsały Ameryką pierwszych lat XX wieku. Później przekaz dotarł do Europy i w końcu zadomowił się również w Polsce.

Dziś Dzień Kobiet to przede wszystkim święto radości, życzliwości, kobiecego uśmiechu.

Nie inaczej Dzień Kobiet obchodzony był w CKZiU, na Promiennej 65.

Kobiety naszej szkoły, czy to uczące, czy to nauczane, czy w bibliotece czy na portierni otrzymały kwiaty, zaś w Pokoju Nauczycielskim Szkolna Rada Uczniowska, pod męską batutą p. Ł. Dobosza, przygotowała dla pań słodki poczęstunek. Były więc ciasteczka, ciasta, kawa oraz immunitet. Bowiem wszyscy, którzy ten dzień potraktowali szczególnie, tzn. odpowiednio zadbali o swoją aparycję byli nietykalni. Naturalnie zasada ta tyczyła części męskiej CKZiU, gdyż kobiety, co w pełni zrozumiałe, miały tego dnia immunitet z definicji.

Miły, przyjemny dzień w którym elegancko odziani mężczyźni rozdają kobietom kwiaty, pięknie, niemal poetycko, no ale rzecz w pełni zrozumiała, Dzień Kobiet to przecież wyjątkowy dzień, wyjątkowe święto.

Janusz Papaj

Ilość odsłon: 1389

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.